Siparis Telefon:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

ALIŞVERİŞ SEPETİ
0 ürün var.
 
YABANCI DİL

 

TOEFL SINAVLARI

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizce’si bilgisini ölçmek amacı ile Amerika’nın New Jersey eyaletinde bulunan ETS (Educational Testing Service) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. 

Toefl sınavları 
dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket  başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik belgesi olarak kabul eder. TOEFL’a, İngilizce eğitim veren bir üniversite, kolej veya enstitütüde eğitim yapmak isteyenler girmelidir. Ayrıca, İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyenler de bu sınava girebilir. 

TOEFL sınavları yıl boyunca düzenlenmekte olan bir sınav olması nedeni ile istenen herhangi bir günde sınava girilebilir. Listening, Structure, Reading ve Writing olmak üzere dört bölümden oluşan TOEFL 3.5 ile 4 saat arası bir zamanda tamamlanır. Facebook'ta Payla